Veterinariniai sprendimai
Teisingi produktai - teisingas rezultatas!

Kačių inkstų  ligos 

Užtikrinant katės sveikatą, labai svarbus vaidmuo tenka jos inkstams. Inkstai padeda kontroliuoti kraujo spaudimą, reguliuoja kraujotaką, išskiria svarbius hormonus, fermentus ir raudonuosius kraujo kūnelius bei padeda iš kraujo pašalinti šalutinius medžiagų apykaitos produktus. Jeigu katės inkstai negali tinkamai atlikti savo darbo, tai gali sukelti tokių rimtų ir gyvybei pavojingų problemų kaip katės inkstų nepakankamumas.  

Ypač svarbi ankstyva diagnozė

Lėtinę inkstų ligą labai svarbu nustatyti dar prieš tai, kai simptomai taps aiškiai pastebimi, nes dažniausiai jie pasireiškia tik tuomet, kai prarandama 75 proc. inkstų funkcijos. Kuo anksčiau bus nustatyta inkstų liga, tuo daugiau laiko yra pagrindinei priežasčiai pašalinti arba ligos progresavimui sulėtinti. 

 

Yra nustatyta, kad daugiau negu 1 iš 3 kačių per gyvenimą išsivystys inkstų liga. Naujausi tyrimai rodo, kad inkstų ligos pasireiškia dar dažniau ir iki šiol buvo tiesiog nepakankamai  diagnozuojamos.

 

Tikimybė susirgti inkstų ligomis padvigubėja 10–15 metų amžiaus katėms. Būtent todėl yra būtina atlikti kasmetinį veterinarinį sveikatos patikrinimą ir taip nustatyti, ar ji neturi inkstų problemų.


Kačių šlapimo takų problemos

Dažnai katėms pasireiškia šlapinimosi problemos, todėl galėdami iš anksto pastebėti simptomus ir imtis veiksmų galėsite padėti spręsti sveikatos problemas ir užkirsti kelią ilgalaikėms pasekmėms.

Kačių apatinių šlapimo takų liga serga daugelis kačių visame pasaulyje, tačiau ši liga neturi atpažįstamos pagrindinės priežasties. Ji gali turėti rimtų pasekmių jūsų augintinio sveikatai, todėl svarbu kuo greičiau atpažinti simptomus ir kreiptis pagalbos į veterinarą.

Kačių šlapimo problemų priežastys

Kačių šlapimo takų ligas sukelia akmenų ar kristalų kaupimasis šlapimo pūslėje arba šlaplėje, šlapimo pūslės uždegimas ar infekcija, stresas, šlapimo takų auglys, stuburo smegenų problemos ir įgimtos ligos. Šlapimo takų ligos gali atsirasti ir dėl kitų ligų, tokių kaip cukrinis diabetas ar hormonų veiklos sutrikimas. Netinkama mityba taip pat skatina šlapimo takų ligas. Kačių šlapimo takų ligomis retai kada serga jaunesnės nei vienerių metų katės. Šiomis ligomis dažniausiai suserga ketverių metų ir vyresnio amžiaus katės. Šlapimo takų ligomis labiau linkę sirgti patinai nei patelės.


Kačių šlapimo problemų simptomai


Kai jūsų katė kenčia nuo šlapimo problemos, jos elgesys šlapinantis pasikeičia. Ji gali šlapintis dažniau, rečiau arba išvis nesišlapinti. Ji gali atrodyti įsitempusi arba rodyti skausmo požymius šlapindamasi ir likti šlapinimosi padėtyje ilgiau nei įprasta. Šlapimas gali būti rausvos spalvos dėl jame esančio kraujo. Kartais ji gali per daug laižyti ir prižiūrėti savo lytinių organų sritį, demonstruoti sumažėjusį apetitą arba rodyti kitus elgesio pokyčius.


Kačių kepenų ligos

Kepenys – tai svarbus organas, kuris atlieka daug įvairių funkcijų, susijusių su maistinių medžiagų virškinimu ir konversija. Be to, kepenys iš kraujo šalina nuodingas medžiagas ir veikia kaip vitaminų bei mineralų saugykla. Kadangi per kepenis pašalinama tiek daug skirtingų medžiagų, joms kyla ir nemažai įvairių pavojų. Kepenų liga sukelia šio organo uždegimą, dar vadinamą hepatitu. Negydomas hepatitas gali sukelti kepenų nepakankamumą, nes sveikas ląsteles pakeičia randinis audinys. Neigiamą įtaką kepenų funkcijai gali turėti ir kitose organizmo vietose slypinčios ligos.

Kačių kepenų ligų priežastys

Amžius: kai kurios ligos, įskaitant kepenų disfunkciją, būdingos senyvoms katėms.

Veislė: tam tikrų veislių katėms, pavyzdžiui, Siamo, polinkis sirgti kepenų ligomis dažniau būna įgimtas arba yra didesnė tikimybė, kad jis gali išsivystyti.

Nutukimas: didelį antsvorį turinčioms katėms kyla didesnė grėsmė susirgti kepenų liga

Vaistai ir cheminės medžiagos: kačių kepenis gali pažeisti vaistai, kurių sudėtyje yra acetaminofeno.


Kačių kepenų ligų simptomai

Kepenų ligos požymiai gali būti labai panašūs į kitų ligų simptomus. Jeigu pastebėjote katei pasireiškiant bet kurį iš toliau išvardytų požymių, kreipkitės į veterinarijos gydytoją nuodugniems tyrimams.

  • apetito pablogėjimas arba praradimas;
  • staigus svorio netekimas;
  • svorio kritimas;
  • gelta (pageltusios dantenos, akių baltymai arba oda);
  • padidėjęs troškulys;
  • vėmimas arba viduriavimas;
  • pasikeitęs elgesys;
  • gausus seilėjimasis;
  • energijos stygius ar depresija.

Kiti galimi kepenų ligos požymiai yra tamsus šlapimas, blyškios dantenos arba skysčio kaupimasis pilvo ertmėje, kurį galima klaidingai palaikyti svorio padidėjimu. Veterinaras gali atlikti kitus tyrimus, skirtus diagnozuoti kepenų ligą.

SVARBU. Kepenų ligos požymiai nėra labai specifiniai, todėl sunku juos atpažinti. Jeigu nutukusios katės staiga liaujasi ėsti, tai gali sukelti mirtinas komplikacijas. Dvi ar tris dienas dienas neėdusioms katėms gali pasireikšti kačių kepenų lipidozė – su pavojingu riebalų kiekiu kepenyse susijusi būklė, kuri gali pažeisti kepenų funkciją. Jeigu katė neėda, nedelsdami kreipkitės į veterinarą.

Parašykite
Paskambinkite
Apie